15 Temmuz İle İlgili Mektup


Sevgili 15 Temmuz Şehitleri,

Biz çocuklar olarak o akşam yaptığınız fedakarlıkları minnetle anıyor, sizi saygı ile selamlıyoruz. 15 temmuz akşamı demokrasimizin sınandığı fakat başarılı olduğu bir gecedir. Çünkü halkımız çoluğuyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla ülkesine, vatanına, milletine en önemlisi de demokratik sistemin devamlılığına sahip çıkmıştır.

Eğer 15 Temmuz akşamı darbeciler başarılı olsalardı eğer telafisi on yıllarda bile olamayacak zararların olacağı, ülkemizin talimatı yabancı ülkelerden alan zalimlerce çiğneneceği bir süreç başlayacaktı. Şehitlerimiz ve gazilerim sayesinde çok şükür bu olmadı. Siz canlarınızı verdiniz ama karşılığında hem Allah rızasını hem de ülkemizin geleceğini elde etmiş oldunuz. Ne mutlu size, ne mutlu sizin gibi o akşam cesaretle sokağa çıkarak darbecilerin karşısına durabilenlere.

Sevgili 15 Temmuz şehitlerimiz, sizi saygı ile selamlıyor emanetiniz olan vatanımızı bu hainlerden koruyacağımıza dair söz veriyoruz.

Bu yazı 3819 kere okundu.
 • Site Yorum

9 adet yorum var.

 1. filmci dedi ki:

  15 temmuz bir çok ailenin ocağına ateş düşürdü. Şehit olanlara Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı dilerim.

 2. makin dedi ki:

  Kimin mektubu bu acaba? Referans veya kaynak vermemişsiniz, merak ettim. Bu tip yazılarda kaynak veya referans belirtmenizi şiddetle öneriyorum. Çünkü, ileride bu belgelerin kimlere ait olduğu, bireylerin başarıları ve tanınırlığına bağlı olarak gurur verici olabilir.

 3. oyuncu dedi ki:

  15 temmuz da bize bunu yapanları lanetliyorum. Bir çok ailenin evine ateş düşürdü hainler. Allah bir daha bize o geceyi yaşatmasın

 4. gemide dedi ki:

  iyiki paylaşmıssınız 15 Temmuz gecesi Şehit olan lar Ailelerine Baş Sağlığı dilerim

 5. zeliha dedi ki:

  15 Temmuz Şehitlerine Allahtan rahmet dilerim ve yakınlarına da Allah sabırlar versin. Vatanımız çok zorlu bir dönemden geçti tüm ülkemze de çok geçmiş olsun diyorum.

 6. bybrawe dedi ki:

  15 temmuz halkın iradesiyle kurtuluşun günüdür !

 7. korkulukçı dedi ki:

  Mükemmel bir paylaşım olmuş. sitenizi severek takip ediyorum paylasimlariniz mukmel
  Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

 8. Samsunlu dedi ki:

  Samsun sabahlara kadar ayaktaydi ve supesizki hic uyumadan gunlerce cumuriyet meydaninda bekledik biz bu vatan icin olumu goze aldik sehitler olmez vatan bolunmez askerde olsa miletten ustun degildir bu 15temuz gunu resmen ispatiydi

 9. Çim dedi ki:

  Harika bir paylasimlar yapiyorsunuz severek sizleri takip ediyorum Çok tskler kolay gelsin

Bir yorum bırak

Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek biliyor