Bir evlilik hikayesi


Kocamın gözünün dışarıda olduğunu hissedebiliyordum. Mutlaka sanal alemde birileriyle görüşüyor olmalıydı. Bende kendime takma isim buldum sahte hesap açıp internette kocamla iletişime geçmeye çalışmıştım. İlk denememde tersledi. Başka isimle yeniden denedim, beni dolandırıcı zannetti. Yılmadan devam ettim. Sürekli değişik isimler ve resimlerle kocamı tavlamaya çalışıyordum. Bir keresinde yaklaştım ama bana “konuştuğum biri var” dedi. Acaba ne demek istemişti? Acaba hakikaten mi konuştuğu birisi vardı yoksa beni başından savmak mı istiyordu?

Açıkça sordum “Beni mi beğenmiyorsun yoksa evli nişanlı mısın?” diye.  Bana “O kadar düz birisin ki kadın olduğundan bile şüpheliyim” dedi. Dediğine göre bende cilve, duygusallık nezaket gibi olgular eksikmiş. ”Benim kim olduğumu biliyor musun yoksa?” dedim. Bana “kimsen kimsin seninle uğraşamam” dedi.

Onurum zedelenmişti. Kocama internette görüştüğü kişinin aslında ben olduğumu söyledim. Önce irkildi. Sonra asıl soruyu sordum:

-Beni neden reddettin?

Bana sanal ortamda bile odun gibi birisi olduğumu kur yapmayı bilmediğimi söyledi. Tabak çanak kırdım, sövdüm saydım boşanmaya karar verdik. Sonuçta beni defalarca aldattığı ortaya çıktı. Rezalet çıkmadan anlaşmalı boşandık.

Evlilik hayatımızda yüzüme bakmayan kocam bir gün kapıma dayandı. “Seviyorum seni” dedi.

Buna pek anlam verememiştim. Yine de sevinmiştim. Daha sonra araştırdım meğerse boşanınca sefil olmuş, donlarını yıkayacak birisi ararmış. Benimle yeniden evlenip bana yine hizmetçi muamelesi yapacak, zamparalığa devam edecekmiş.

Durumu çaktığımı belli etmeden eski kocama olumlu sinyaller verdim. Aylarca peşimden koşturdum. Hatta nikah tarihi bile aldık. Daha sonra evlenmekten vazgeçtiğimi söyledim. Çıldırdı tabi bu duruma. Kaç kere kapıma dayandı. Yalvardı, türlü türlü tatlı sözler söyledi.

Netice mi ? Kocam hala benden ümidini kesmiş değil. Hala ara sıra karşıma çıkıp “Yeniden deneyelim” diyor.

Bu yazı 1986 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek