Aşk hikayeleri 10


Aşk acı çekmektir..

IV Amenhotep Spekramon’a Tadukhipa’nın verdiği madalyonu göstererek kendisinde bir madalyon hediye etmesini ve bunun Tadukhipa’nınkinden güzel olmasını istedi.

Spekramon’un tepkisi sert oldu:

-Hala o kızın hediyesini taşıyorsun. Seç birimizi!

IV.Amenhotep Spekramon’u yumuşatmak istedi:

-Ben seni seçtim zaten. Sadece hediye vermeni istiyorum.

Fakat Spekramon ikna olmamıştı:

-Madem beni seçtin neden onun hediyesini taşıyorsun? Hem ben senin kölen değilim. Seninle hapis kalacağıma üvey babama hizmetçilik yaparım!

IV. Amenhotep’e bu çok ağır gelmişti. Spekramon’un arkasından baka kalan IV. Amenhotep derin düşüncelere daldı…

Acaba Spekramon tepkilerinde haklı mıydı?  Yoksa Spekramon kendisini sevmiyor muydu? Bildiği tek gerçek kendisinin Spekramon’a aşık olduğuydu ve bu yüzden sürekli acı çektiğiydi. Koca ülkenin kralıydı ama iki kızı idare edemiyordu. Sonunda Tadukhipa’nın zindanda kalmayı hak etmediğine karar verdi. Birlikte oynayacaklardı Spekramon istesin veya istemesin. Kimin kral olduğunu herkes bilmeliydi.

Yeniden IV.Amenhotep’le oynamaya başlayan Tadukhipa artık eskisi gibi oynamaya istekli değildi. İyi bir saray eğitimi görmüş olan Tadukhipa kendisi gibi bir prensesin bu muameleyi hak etmediğini düşünüyordu. IV.Amenhotep Tadukhipa’nın yeniden oyuna döndüğüne sevineceğini düşünmüştü. Spekramon ise Tadukhipa’nın dönmesi nedeniyle evine dönmek istediğini yineler olmuştu. IV.Amenhotep kimseye yaranamıyordu.

IV. Amenhotep annesine danışmanın zamanı geldiğini anlamıştı.

Annesi IV. Amenhotep’un artık ülkenin kralı olduğunu, şahsi meselelerden ziyade ülkesini düşünmesini istedi. Resmi karısının Tadukhipa olduğunu Spekramon’un sadece metresi olabileceğini söyledi.

IV. Amenhotep artık daha fazla düşünmek istemiyordu. Spekramon’a sarayda kalma veya evine dönme konusunda özgür olduğunu söyledi. Sarayda kalacaksa ancak bir metres olabileceğini de bildirdi.

Yaşadıkları bir çocuk için oldukça fazlaydı. İnsanın sevgilisine “metresim olacaksın” demek kadar acı bir şey yoktu ama başka çaresi de yoktu.

Acaba Spekramon hangisini tercih edecekti ?

Bu yazı 615 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek