Aşk ve Enver


Enver çok çabalasa dahi bir türlü kız arkadaş edinemiyormuş. Kendisi gibi bu işlere meraklı olan Cengiz’e danışmaya karar vermiş. Cengiz bu konuda atıp tutmayı seven biriymiş ama aslında Enver’le aynı dertten muzdaripmiş.

Enver Cengiz’den akıl isteyince Cengiz ona en son okuduğu kitabı tavsiye etmiş “Bir kızın sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız?”

Enver kitabı soluksuz okumuş. Hatta bir da, daha sonra bir daha… Kitabı okuya okuya ezberlemiş. Kitapta şöyle yazıyormuş..

“Bir kız sizden hoşlanıyorsa utangaç davranır, başlarda başını hafifçe çevirir, gözlerini kaçırır. Elleriyle saçını düzeltir. Eğer bir kız size ilgi duyuyorsa ilerleyen süreçte saçlarını karıştırır, boynuna dokunur. Bu ilişkinin ilerlemiş olduğunu gösterir. Kızın kendine dokunması, saçlarını sık sık düzeltmesi, sizinle açıkça ilgilendiğini gösterir…”

Bunları okuyan Enver hemen işyerindeki Necla’yı taciz etmeye başlar. Karşısına oturur, dakikalarca ona bakar. Necla Enver’le muhatap olmamak için gözlerini kaçırır, kafasını başka yöne çevirir. Enver bunu aşk belirtisi olarak algılar. Çünkü kitaptaki yazılanlara uymaktadır Necla’nın yaptıkları.

Bunu Cengiz’e anlatınca Cengiz şaşırır. Enver bundan sonra ne yapması gerektiğini sorar:

-Ben ilk kız arkadaşımın elini tutunca, elimi bir gün yıkamamıştım, totem olsun diye.

Bu Enver’in kafasına yatar. Bir totem yapmalıdır. Ama ne yapmalıdır? Necla Enver için ulaşılamayacak bir bayandır. Onu elinde tutması için çok büyük bir totem yapması gerektiğini düşünür. Cengiz elini yıkamadıysa ben de hiç yıkanmamam lazım diye düşünür.

Sonraki günler Enver Necla’yı taciz etmekte, Necla’nın tepkileri Enver tarafından aşk belirtileri olarak algılanmaktadır. Totem yapmak için hiç yıkanmayan Enver bir süre sonra kaşınmaya başlar. Necla’nın karşısında otururken gayri ihtiyari kaşınmaktadır. Bunu gören Necla da istemsiz olarak kaşınmaya başlar.

Necla’nın kendine dokunması Enver için bir aşk işaretidir. Sadece Necla da değil Enver’in karşısında oturup bakışlarıyla taciz ettiği tüm kadınlar bakışlarını kaçırıp, kendilerine dokunmaktadırlar. Enver kendisine gösterilen bu sevgi seli (!) karşısında mutluluktan havalara uçmaktadır. Demek ki yaptığı totem işe yaramıştır (!) Bundan sonra ne yapması gerektiğini yine Cengiz’e sorar, bir yandan da kaşınmaktadır.

Cengiz duruma şaşırır, bir yandan da karşısında kaşınan Enver’i görünce kaşınmaya başlar. Enver’in gözleri fal taşı gibi açılır:

-Yapma Cengiz, yoksa sen de mi?

Bu yazı 629 kere okundu.
Etiketler:
hikaye hikayeler komik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek