İbretlik Hikayeler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İbretlik Hikayeler
  4. »
  5. Av iken avcı oldum

Av iken avcı oldum

hikaye oku hikaye oku -
1683 0

İtiraf etmek gerekir ki ben pek akıllı birisi sayılmam. Arkadaşım biraz odun kafa olduğumu söylerler, buna incinsem de itiraz etmeye gerek görmem. Ben geç anlayabilirim veya hiçbir şey anlamayabilirim ama hayat nasip işidir. Bunu hep söylerim, “Hayat nasip işidir”

Önce evliliğimden bahsedeyim. Mahallemizin, alımlı, forslu bir kızı vardı. Herkes peşinde koşardı. Ben yeltenmezdim bile. Çünkü bana bakmayacağını bilirdim. Bir gün mahalle çalkalandı.  Eğerse bu kızı kaçırmışlar. Fakat kız ellerinden kurtulmayı başarmış. Ailesi panik yaptı, onu acelece evlendirmeye kalktılar. Ben hemen talip oldum. Eskiden çok peşinden koşarlardı, malum olaydan sonra “tu kaka” dediler kıza. Ailesi kızı bana verdi, biraz da kıza ceza olsun diye “söz dinlemezsen cezan işte bu olur” gibisinden. Fakat kızın hiçbir kabahati yoktu, zaten kaçıp kurtulmuştu ellerinden. Netice de dünyalar güzeli karım oldu. Üstelik iyi ve sadık bir eş.

Biraz birikim yaptım. Arsa alacağım diye bana hisseli tarla sattılar. Ben anlamam ki tapu işlerinden. Sağlam bir kazık yediğimi düşünürken belediye bir imar değişikliği yaptı, aldığım yere gökdelen yapılacakmış, bana servet teklif ettiler.

Geçenlerde ukalanın birisi beni saf görerek tembihliyor “sakın nüfus cüzdanını kaybetme, adına şirket açarlar”.

Ben de “İyi ya holding patronu olurum,  bedavadan” dedim.  Hepimizi koruyan kollayan Allah var. Eli, kolu, dişi, tırnağı bile olmayan elma kurdunu doyuruyor barındırıyor da beni mi korumayacak ?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir