Başka olur lisede aşk!


Okula yeni gelen delikanlı pek de tipsizdi. Kıvrık burnu, şekilsiz kafası ve bir türlü yatmayan saçları ile yakışıklılık konusunda  ucubeden sadece bir tık öndeydi. Muhtemelen hiç sevgilisi olmamıştı.

Onu ilk fark eden okulun popüler kızı Derya oldu. Arkadaşlarına göstererek “Ay okula bir karikatür gelmiş” dedi. Delikanlı buna aldırmadı. Alışıktı böyle şeylere.

Çocuk asosyal bir tipti. Etliye sütlüye karışmıyor, derslerde parmak bile kaldırmıyordu. Teneffüslerde kuytu, tenha yerlerde tek başına dolaşırdı. Yine bir gün elleri cepte, başı önde okulun arka taraflarında dolaşırken okulun popüler kızı Derya’nın ağlamaklı halde bankta oturduğunu fark etti. Kız neden bu haldeydi acaba ?

Derya büyük aşkı Nazif’ten ayrılmıştı. Nazif okulun en popüler erkeğiydi. Okuldakiler devlerin aşkı diyordu Derya ile Nazif’in birlikteliğine. Her ilişki gibi bu da bitmişti. Derya’nın üzüntüsünün asıl sebebi bu sefer terk edilenin kendisi olmasıydı. Buna alışık değildi.

Nazif’e kin kusuyordu Derya. Delikanlı Derya’nın perişan haline üzülmüştü, bir fikri vardı:

-Ben Erhan, istersen birlikte büyük bir aşk yaşayabiliriz.

-Şu tipine bir baksana sen, evlat olsan sevilmezsin.

-Ama plan gereği olacak bu aşk. Yalandan yani.

-Niye ki ? El alem “tipitip”le geziyor diye benimle biraz daha alay etsinler diye mi ?

-Ama babam zengin benim, her gün başından kamyon kamyon gül saçtırabilirim.

-Yani ?

-Romantikliğin her türlüsünü yaparım sana.

-Bu “tipitip” olmanı değiştirir mi?

-Benimle evlenmeyi falan mı düşünüyorsun ?

-Allah yazdıysa bozsun,

-O zaman gel benim planımı uygulayalım, böylece diğerleri ile dalga geçmiş olacağız.

-Saçma gibi geldi bu plan.

-Sen bana güven, tahmin ettiğinden daha zekiyim.

-Tipinin bir aptalı andırdığının farkındasın yani ?

-Niye sürekli beni incitiyorsun ki ? Halbuki ben sana yardım etmeye çalışıyorum!

-Güya plan yapıp Naziften intikam alacağız öyle mi ? Bence sen bana asılıyorsun!

-Sen bilirsin ne halin varsa gör. Ama göstereceğim sana planımın işe yarayacağını!

-Sen en iyisi kaybol, tipsiz çocuk!

– Bu küstah tavırlarını unutma, bir gün pişman olacaksın !

Erhan kendi halinde bir tipti ama gururuna dokunulunca kabuk değiştirirdi. Kötü görünüşü nedeniyle insanların ona her türlü kötü vasfı yakıştırmalarından hoşlanmazdı. Hemen bir intikam planı hazırladı.

Sude sınıfın vasat kız öğrencilerinden biriydi. Erhan onu kafasına takmıştı. Dolabına gül koymalar, defterine gizlice aşk sözleri yazmalar… Erhan bu işleri gizlice yapıyordu. Okulda hayalet gibi dolaştığı için kimse onu fark etmiyordu. Bir süre sonra Sude’ye aşık olan gizemli romantiğin kim olduğu gündeme oturdu.

Erhan böyle olmasını istiyordu. Önce gizli gizli aşk mesajları verecek, insanlar meraktan çatlayacak hale gelince de ilanı aşk edecekti. Planladığı gibi yaptı. Sude aşk mesajlarını gönderenin Erhan olduğunu anlayınca biraz hayal kırıklığına uğradı ama yine de gururu okşanmıştı.

İlerleyen günlerde Erhan’ın plan gereği yaptığı suni romantizm fırtınası etkilerini göstermeye başladı. Artık Sude Erhan’dan hoşlanıyordu. Erhan romantizmin seviyesini bir üst seviyeye taşıdı. İltifatlar, sürpriz hediyeler, kitapların arasından çıkan sinema biletleri…

Erhan Sude aşkı başkalarının da ilgisini çekmeye başlamıştı. Artık kızlar sevgililerine Erhan’ı örnek gösteriyordu. Erkeklerin romantizmde Erhan’a yetişmelerinin imkanı yoktu. Hatta Erhan’ın yapıp da diğer erkeklerin önemsemediği şeyler tartışma sebebi oluyor, ayrılıklar yaşanıyordu. Böyle bir tartışma sonucu sevgilisinden ayrılan Süheyla vakit kaybetmeden Erhan’a yazılmaya başladı.

Aslında Erhan’da bulduğu hiçbir şey yoktu. Ama kalbi kırıktı, böyle zamanlarda iki çift tatlı söz ve birinin ilgisi gerekirdi. Belki Erhan onun gururunu okşayabilirdi. İlerleyen günlerde teselli edici ve romantik aşık rolünü iyi yapan Erhan tüm kızların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Sevgilisinden ayrılan Erhan’a koşuyordu.

Bir süre sonra işin boyutu değişti. İlk başlarda kırık kalp tamircisi olarak görülen Erhan sevgili olarak da tercih edilmeye başlandı. Ekonomi dünyasının kuralı aşk ilişkileri için geçerliydi.

“Talep görenin değeri artar”

Kızların gözü Erhan’da olunca Erhan’ın ilanı aşk ettiği Sude’nin de popülaritesi artmıştı. Okulun magazin gündemi Erhan ve Sude etrafında dönüyordu.

Derya artık Erhan’ın zamanında kendisine sunduğu planı şimdi anlamıştı. Sude’nin yerinde kendisi olsaydı kendisini terk eden Nazif’ten intikam alabilecekti.

Erhan bir gün okul çıkışında Derya ile karşılaştı. Derya “şimdi anladım planını, seni takdir ettim doğrusu” dedi.

“Planımı uygulamadığına pişman oldun yani” dedi Erhan. Derya cevapladı:

-Asla pişman değilim. Aşk acısını atlatırım ama seninle birlikte takılmanın utancını unutamazdım

Bu yazı 2355 kere okundu.
Etiketler:
Aşk Hikayeleri
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek