Boğazı Ağrıyan Adamın Hikayesi

Her işini kendi görmeye alışkın olan adam boğazı ağrıdığında doktora gitmedi. Evde koca karı ilaçları hazırladı. Fakat bu sefer faydasını görmemişti. Adam aslında bitkisel tedavi işlerinde neredeyse uzmandı. Deneme yanılma metoduyla bir çok koca karı ilacı keşfetmişti.

Bir hayli inatçı olan adam doktora gitmeyi inatla reddediyor, komşularından yardım da istemiyordu. Başkalarına ihtiyaç duymadan yaşamanın mümkün olduğunu düşünüyordu. Zaten kendi de komşularının halini hatırını sormaz, yardım etmeye yeltenmezdi. Fakat komşuları  o düşüncede değildiler.

Yıllarca pek laf atmayan bu adamın evinden öksürük seslerini duyunca doktor çağırdılar. Eve misafir gibi giren doktor adamı bir güzel muayene etti. Daha sonra gitti. Adam doktorun geliş sebebini anlamamıştı.

Bir süre sonra komşuları adama doktorun yazdığı ilaçları getirdiler. Adam önce almak istemiyordu. Fakat durumu gittikçe kötüleştiği için komşuların ısrarına dayanamadı. Bir süre sonra adam iyileşti ve hatasını anladı. Komşularının yardımı olmasa idi hala hasta olacaktı. Sonraki hayatında yardımlaşmaya önem verdi.

 


15 thoughts on “Boğazı Ağrıyan Adamın Hikayesi

  1. yardımlaşma olmazsa olmaz arkadaş boşuna dememişler ev alma komşu al diye ama neredee.. günümüzde maalesef ki komşuluk ilişkileri tükenmiş vaziyette..

  2. gülmediğim kadar güldüm boğazı ağrıyan adam kalbimizdesinbirde ben anlatım:::
    bir adam varmıs kitap okuyormus olmus satır basına geldığı için x:))

    yaptıgınız paylasımlardan dolayı teşekkurler

  3. Hikayeyi okudukdan sonra aşşağıda boğaz ağrısına ne iyi gelir yazısını gördüğümde kahkaha attım, admin bey siz beni güldürdünüz Allahta daima sizi güldürsün.

  4. Boğazınız ağrıyorsa eğer kesinlikle üşütmüş olabilirsiniz yada dışarda biyerden enfeksiyon kapmiş olabilirsiniz. Kendinizi kötü hissettiğinizde sizlere tavsiyem naturpy zencefil ballı pastil şeker kullanabilirsiniz. Tamamen doğal ve bitkisel bir üründür. Şahsen kendimde kullanıyorum. İçeriğinde kimyasal ve tatlandırıcı vs içermiyor. Ayrıca soğuk kış aylarının gelmesi ile naturpy atom çayını sizlere tavsiye ederim. Atom çayı içeriğindeki ; zencefil, zerdeçal, hibiskus, havlıcan gibi atalarımızında yüzyıllardır kullandığı temel bitkilerin bir araya gelmesinden oluşan naturpy atom çayı nane limon ve klasik olmak üzere 2 çeşittir. Günde sabah öğlen akşam 3 öğün birer bardak tükettiğinizde vücudunuzdaki bağışıklık sistemi güçlenecektir. Zencefil biliyorsunuz ki vücuttaki mikropları ve boğazınızdaki enfeksiyonları temizler. Bilinen özellikleri ile şu anda piyasada en ucuz bulabileceğiniz ve kaliteli iso belgeleri, helal sertifikası , Analiz raporları bulunan tek ürün ve içeriğinde hiçbir kimyasal içermeyen tamamen naturel olarak hizmet veren tek ürün naturpy atom çayıdır. İnternete ürünün ismini yazarak satın alabilirsiniz. Üreticisinden almanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek biliyor