Büroda Ruh Sağlığı ve Denge


Doğada, insana en uygun kandaki zararlı yağları gideren, kaslarda öfkeyle biriken glikojeni yıkılmaya uğratan, karaciğer ve sinir sistemini ve de istemli kasları rahatlatan uygun en sağlıklı metot, ama toplumda başınıza işler açar, daha da beter eder sizi. Toplumun kanunu ile doğanın kanunu birbirine uymaz.

Telefon yerine daha az kırılgan, masrafsız, esnek materyaller büroda, ofiste, dairede, işyerinde bulundurulursa ülkelerin, devletlerin psikiyatrik ilaç ve kırılan büro eşyası masrafları en aza indirgenebilir.

Tahterevallide Denge Kurmak İnsanı Rahatlatır ama İnsan o zaman Çocuktur. Sıkıysa büroda, ofiste rahatlatsın büyükleri:

Her işyerinin bahçesine, avlusuna, aydınlık boşluğuna yeterli sayıda tahtırevalli konulması işyerinde huzur, verimi arttıracaktır. Daha sağlıklı, neşeli bir nesil daha kaliteli iş üretir. Tahtırevallinin büyükler için ayıp olmadığı kamu spotu ilk işimiz olmalıdır.

Çünkü iş üretmek, ast-üst ilişkisi, işyeri akış biyomekaniği de tahtırevalli gibi denge esasına dayanır, çalışma ilkeleri aynıdır. Felsefenin (analoji yapmanın, kavramsal yöntemle bilimsel metot geliştirmenin) dayanılmaz kaçınılmazlığı da burada yatmaktadır işte.

Yönetmelik yasa ve benzer mevzuata amire, patrona kızınca, yay sıkmanın, stres topu bükmenin, maket telefon kırmanın ayıp ve suç olmadığı, tersine cezasız olduğu, ödüllendireceği hususu dahil edilmelidir. Buna işyeri hekiminin ilave “aykırı” tedbirleri de ileride dahil edilebilir.  Yönetmelik kas ve sinir sağlığına aykırı değildir, yoksulluk ve sinirlilik kader olamaz.

Bir de böyle sık sık yemek yiyerek işten kafaca uzaklaşmak bayılraka rehavete kapılarak uzaklaşmak hayatın yükünü sırtından atmak isteyen işyerleri vardır: Model No2:

Vesile olsun olmasın bir vesile bulur, fırsatını yaratırlar. Yöneticiyi tavlamanın da en iyi yoludur. Mide4den yönetilmek, kan damarlarını da mesut eder.

Bu ritüel genellikle bahçesi olan işyerlerinde tercih edilir.

Fotoğraf makinesi firmaları böylelikle memnun edilir (Yan ürün, by-product).

Yemeksiz de buluşulabileceği, sohbet edilebileceği akıllara gelmez. Kütüpane kondurmak en güzel çözümdür. Yöneticinin kapasitesi varsa koyar. Ben koydum oldu.

Eyüp YÜKSEL

Bu yazı 1265 kere okundu.
Etiketler:
absürt hikaye hikayeler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek