İbretlik Hikayeler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Okul Hikayeleri
  4. »
  5. Büyüyünce ne olacaksın kompozisyon

Büyüyünce ne olacaksın kompozisyon

hikaye oku hikaye oku -
3818 0

Küçük çocuklara büyüyünce ne olacaksın diye sorulur. Maksat sadece gelecekte hangi mesleği seçeceğini öğrenmek değildir, aynı zamanda çocukların bu meseleyi kendilerinin de düşünmelerini ve kendilerine bir hedef koymayı sağlamaktır.

Bu nedenle  büyüyünce ne olacaksın sorusu ilk okulda da orta okulda da sorulur. Lise ve sonrasında ise soru “hangi mesleği düşünüyorsun”a evrilir.

Başlangıçta bu soruya kısıtlama olmaksızın ilginç cevaplar verilir. Başlarda astronot, başbakan, çöpçü, maceracı gibi cevaplar verilirken daha sonraları absürt cevaplar ayıklanır.

Ben büyüyünce doktor olacağım. Amacım sadece insanların hayatlarını kurtarmak değil, çok para var doktorlar. İnsanlar saygı da duyuyorlar. Eğer yapabilirsem doktor olacağım. En azından bunu deneyeceğim.

Tıp okumak için çok çalışmak gerekir diyorlar. Eğer geri kalan hayatımda rahat edeceksem, saygı göreceksem ve istediğim hayatı yaşayacaksam ne diye çalışmayayım. Doktorluk zor diyorlar, çöpçü olmak, fırıncı olmak kolay mı ?

Gerçek şu ki hayat zor, para kazanmak zor. Bunu kabul edip şimdiden derslerime sıkı çalışacağım. Sonuna kadar deneyecek ve imkanlarımı zorlayacağım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir