Enverin aşkı


Enver işyerine ara sıra gelen toplu bir bayana aşık olmuştur. İş arkadaşlarına bunu anlatır, ama aşık olduğunun kim olduğunu söylemeye cesaret edemez. Aşık olduğu kişi iş arkadaşı Ertunga’nın karısıdır. Enver aklı kıt biri olduğu için o kadının iş yerinden birinin karısı olabileceğini aklına getirmez.

Enver aşkının büyüklüğünü anlattıkça iş arkadaşları ona taktik verirler. Ertunga bile tavlama taktiği verir. Enveri gizemli kadına çıkma teklif etmesi için cesaretlendirirler.

Bir gün yine o kadın iş yerine gelir, kocası Ertunga’ya bir şeyler söyler, birkaç dakika sonra da ayrılmak için ayağa kalkar.

Kadına çıkma teklifi yapmak isteyen Enver kadının peşinden gider ve kadın kapıdan çıkarken kulağına usulca “çıkalım mı?” diye fısıldar. Kadın ne olduğunu anlamaz “çıkalım” der ve kapıdan çıkarlar. Kadın evinin yolunu tutmuştur. Enver ofise geri dönerek zafer çığlıkları atmaya başlar:

-Yaşasın çıkma teklifimi kabul etti!

İş arkadaşları ne olduğunu önce anlamaz. Enver demin giden kadına çıkma teklifi yaptığını anlatır. Arkadaşlar Enverin Ertunga’nın karısına çıkma teklif ettiğini anlarlar. Ertunga Enverin iki gözünü de morartır.  Enverin gözleri kapanacak derecede şişmiştir.

Arkadaşları ziyaretine giderler:

-Nasılsın Enver?

Enver bir kainatın bir gizemini daha keşfetmiştir:

-Aşıkın gözü kördür derlerdi de inanmazdım!

 

 

Bu yazı 1162 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. merve dedi ki:

    çok komikti, erdemin hikayelerine de bayıldım

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek