Erdem’in ilginç hikayesi 4


İnatlaşma sürerken kule personelinden birisi polise haber verdi. Polis olayı haddinden fazla ciddiye almıştı. Kule ile pazarlık yapmaya başladı:

-Sayın Kule, bak sayın diyorum, siz de edebinizi bozmayınız, dinleniyor olabiliriz neticede. Küfürleşerek internette rezil olmak istemeyiz değil mi? Şimdi Kuleciğim, amacınız nedir? Hangi örgüt adına çalışıyorsunuz?

Erdem:

-Şekerim sen aradan çık pilotla benim aramda. Öyle büyütülecek bir şey yok!

Polis:

-İstersen kısa yoldan halledelim. Neticede iş helikopter talep etmeye gelecek. Şimdiden verelim sana bunu. Bunun yanına ne verelim? Geçen kalpazanlardan bir sürü para yakaladık. Aralarında gerçek para da var. Bir miktar para verelim. Bak süreci nasıl da kısalttım? Buradan beni dinleyen abilerime ablalarıma bilimum cemaat mensuplarına selam eder, twitter kullanıcılarının gözlerinden öperim. Tekrar ediyorum helikopter teklif ederek nereden baksan 5-6 saat zaman tasarrufu sağladım. Amirlerim artık bunu göz önünde bulundurur.

Erdem polisin saçmalıklarına kızdı:

-Olum aranızda aklı başında biri yok mu? Ne parası ne helikopteri?

Başka bir polis telefonu kaptı:

-Haklısın tabi Kule para dediğin bir yere kadar. Karı lazım bu zamanda. Bizim orda bir çatlak Naciye var, sen çatlak olduğuna bakma at gibi at!  Bir seksen boy, mavi gözler, biçimli kalçalar. Onu verelim sana, dua edersin sonra bana. Lakin başta dediğim gibi çatlak biraz. Kafa kırık anlayacağın. Kaprisinden, tavırlarından yıldık be kardeşim. O çene be? Ama sana vız gelir değil mi kardeşim? Sonuçta sen de manyaksın, değil mi? Siz ikiniz iyi anlaşırsınız. Biz de kurtuluruz aşüfteden! Bu arada hangi örgüt demiştiniz üstadım?

DEVAM EDECEK

Bu yazı 705 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek