Erdem’in ilginç hikayesi 5


Erdem durumu iyice garipsemeye başladı. Acaba kamera şakası falan mı yapılıyordu?

-Bak polisçiğim, ortada bir şey yok dedik. Ne diye ısrar ediyorsunuz? Siz burada oyalanırken kaç tane kapkaç olmuştur kim bilir? Siz oralara gitsenize?

Polis sinirlendi:

-Bizim işimizi bize mi öğretecen koçum? Paraysa para karıysa karı, ne diye vızırdıyorsun? Sen söyle bakalım hangi örgütten olduğunu?

Erdem’in kafasının tası atmıştı:

-Söylemiyorum ……. Gel de öğren hangi örgütten olduğumu! İnsan meslektaşına “karı” der mi? Çatlak matlak pazarlamaya çalışır mı? Burada da bir sürü çatlak karı var , biz bir şey diyomuyuz?

Polisler havayı yatıştırmayı düşündüler. Kuledekinin kim olduğunu öğrenemeseler de, karı kız istemediğine göre İslamcı bir örgüt üyesi olabilirdi. Pazarlık için sakin, sinirlenmeyen, dini bütün bir Müslüman evladı lazımdı. Gözler Cevdet’i aradı. Cevdet din diyanet konularında atıp tutan, dini terminolojiyi iyi bilen birisiydi.

-Cevdet abi şu işe bir el atsana!

Cevdet çekiniyordu. Mırın kırın etti.Sonunda ağzındaki baklayı çıkardı:

-Bugün olmaz arkadaşlar, sabah banyo yapmaya vaktim olmadı, cünüp geldim. Yengeniz sabah bir daha istedi de…

Çevresindekiler sözün devamını dinlemek istemedi. Bir başka lafbazan bulmak gerekiyordu. Akıllara Cengiz geldi. Cengiz felsefik konuşur demagojinin kralını yapardı. Bir keresinde köprüden atlamaya kalkan birisini ikna etmişti.

Cengiz gururla telefonu kaptı:

-Selam Kule, bu arada bende sendenim, bazen emniyet binasını havaya uçurmayı düşündüğüm oluyor. Bu arada sende de bomba falan varmı?

-Yok kardeşim bomba momba! Ortada endişelenecek bir şey de yok zaten. Boşuna velveleye verdiniz ortalığı. Sadece pilota gıcık oldum o kadar!

-Sen onu baştan söyleseydin ya terörist kardeşim. Neymiş mesele?

DEVAM EDECEK

Bu yazı 775 kere okundu.
Etiketler:
hikayeler ilginç komik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek