İbretlik Hikayeler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İlginç Hikayeler
  4. »
  5. Erdem’in ilginç hikayesi 7

Erdem’in ilginç hikayesi 7

hikaye oku hikaye oku -
1986 0

Tüm bunlar kısa bir sürede olmuştur. Erdem bilmeden toplumun fitilini çekmiştir. İç savaş çıkması an meselesidir. Bu esnada kulede bir köşeye korkudan sinmiş olan Zeliha yerinden kalkar ve Erdem’in yanına gelir ve ağzını yaya yaya konuşur:

-Erdeem, canım akşam oldu, daha eve gidip kapuska yapacağım. Hadi bitir eylemini de bize gidelim. Hadi noolur benim hatırım için. Evde dertleşiriz, sende bir hırçınlık var bu aralar.

Erdem birden sakinleşir yüzünün ifadesi yumuşar. Zeliha’nın sözleri kafasında yankılanmıştır. O dakikada yağ gibi erir. Özellikle “hatırım için” söze vurulur. Demek ki aralarında bir hatır ilişkisi vardır. Hatır için çiğ tavuk yenilirse Zeliha’nın hatırı için Erdem canlı tavuk yemeye razıdır. Sevgilisine caka satmak için hödük pataklayan aşıkların gururu belirir birden içinde. Telefonu kaptığı gibi:

-Duyduk duymadık demeyin, bunlar sadece şakaydı. 14 Mart şakası. İş yerinde sıkıldık da biraz. Eylem meylem yok. Bomba desen ne arar? Herkes evine gitsin lütfen. Başbakanım sizi çok seviyorum, popoma dövmenizi yaptıracağım hatta. Mutlu anlarım da sizi hatırlamak için.

Erdem üzerinde bir etkiye sahip olduğunu düşünen Zeliha’nın da koltukları kabarmıştır. O da Erdem’e latife yapmak ister:

-Erdemciğim, sen çok sert ve haşinsin. Şimdi benden de Galatasaray’ı tutmamı istersin sen.

Erdem Zeliha’nın tuttuğu takımı bilecek kadar kendisi ile ilgili olmasına hem şaşırmış hem de hoşnut olmuştu. ”Galatasaray’ı değil elimi tut” demek isterdi ama ilişkileri henüz çok tazeydi. Hemen yelkenleri suya indirmemeliydi. Ama yüreğinin beynini dinlemediği anlar yaşıyordu:

-Galatasaray dediğin nedir ki gülüm bıraktım gitti..

                       “Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz”

                                                      Yunus Emre

SON

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir