Eyvah yat kayık seferleri iptal oldu!


Bir hava durumu programından kesitler…

 

 –      Verilen BB mahreçli habere göre Atlantik’ten gelen soğuk hava Kutuplara çıkıp, daha da soğudu sayın seyirciler. Balkanlardan gelen Soğuk hava kendisini iç kesimlerde hissettirmeye başladı. Golf Stream Akıntısını yalayıp Güneye doğru inan soğuk hava azametinden ve şiddetinden biraz daha kaybetti, diyorduk ki, hevesimiz kursağımızda kaldı,

–      Sayın hocam, bu durumda ülkemiz iyi durumda denebilir mi?

–      Denebilir, tabii ki, çünkü yurda gelirken Balkanlar’dan geçti. Balkanlar bizim eski öz toprağımız, iyi oldu oradan gelmesi.

–      Efenim, geçiyoruz spor sahalarına. Ataryemez 1, İmangücü 1. Bu iki zorlu takım, Kutuplardan gelen Atlantik havasında nedense bir türlü yenişemediler. Murat’ın keyfi kaçınca karşı takıma pas verdi kazara. Ama karşı takımın uzun boylu oyuncusu (adı neydi?), buzda kayınca golü Murat attı bu sefer.

–      Efenim, bu Peçekaka’nın özel takımında esasen büyük oyuncular var. Şimdi stüdyoda atkımla oturduğum için ve izninizle şimdi limonlu çayından bir fırt, pardon, bir yudum içeceğimden, bu takım önemli diyorduk..evet, rahmetli Orhan Boran’ın tanıması ve anlatması lazımdı bu takımı ama gençler o kadar genç ki, Sayın Orhan Boran’ın ömrü yetmedi sayın seyirciler bu gençleri.

(Biraz daha uzat, afferin iyi idare ediyorsun. Maçı uzat ki, NASA’dan gelen daha soğuk dalgası haberlerini atlayalım)

–      Evet, pardon..yani size de evet diyebilirim..stüdyodakiler de, değil mi? Ha ha hapşu! Sevgili seyirciler, önümüzdeki saatlerde doğuda kar yağışı şiddetlenecek.

–          Fransız yolcu devreye girer palmo demerkos baligalano!

–          Sen de nereden çıktın be ne diyorsun?

–          Lan Palmo  demerkos baligalano dedik ya!

–          Başlatma palmo bilmen ne dımbır dımbırından!

Kuvveti rüzgar Marmara’da yat ve kayık seferlerini iptal ettirdi. Ankara’da Gençlikparkı’nda da kayıklar yüzdürülemeyecek, çünkü Merkez Bankası ve Opera manzaralı göl donmuş durumda. Çiftler, sevgililer tabii Recep özgen çay bahçesine gidebilirler.

 Büyük futbolcu Murat, futbolumuzun yıldızı İbrahim can ile birlikte şu sıralarda basına demeç veriyor olacaklar. Salih, resimler çıktı mı? Efendim şimdilik Salih arkadaşımız fotoları tab ettirememiş.

Kızılay’da da mı kaydı bütün taksiler?! Vay anasını sayın seyirciler, Taksim ve Nişantaşı’ndan sonra Kızılay da kara teslim. Bari şöyle kar yönetseydi, belediyeler yerine. Geçelim…(Haldun Bey, Aksaray’a dolmuş gider mi? Yok be canım, Aksaray’a bir, diyen bulamazsın şimdi).

Eyüp YÜKSEL

Bu yazı 545 kere okundu.
Etiketler:
hikaye hikayeler öykü
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek