İlginç hikayeler arayan adam 10


Kapıyı sekreter açtı.

-Buyrun efendim!

Mükremin kadının güzelliği karşısında şaşırmıştı. Öyle bir buyrun efendim deyişi vardı ki insanları dayak yemeğe çağırsa kimse hayır diyemezdi. Demek ki Cem soytarısının silahı buydu. Mükremin’in sinirleri buhar olup uçmuştu. Ama kendine de kızıyordu, karısını aldatacaksa böyle biriyle aldatmalıydı ne diye Nedim’ e ilgi duymuştu ki ? Genç hanımı gören Mükremin fabrika ayarlarına dönmüştü. Artık Nedim’e ilgi duymuyordu. “Çok şükür” dedi içinden.

Fakat ortada bir sorun vardı. Buraya Cem hıyarını pataklamaya gelmişti ama kalbinde öfke zerreciği bile yoktu. Öyle durduk yere de adam dövülmezdi ki? Dayağın bile hakkını vermek duygularını yapılan işe yansıtmak gerekirdi. Peki şimdi elin herifine ne diyecekti? Kapıyı çaldık. Arkasından sekreter çay da getirdi. Peki şimdi ne yapacağız? Bu arada Cem denilen herif bu kadınla ne yapıyor ki burada? Ben yarım dakikada yoldan çıktım. Taoist rahipleri getirsen onlarda ancak yarım gün dayanır. Bu herif kesin…

Yok kimsenin günahını almamalıydı. Herkes kendisi gibi iradesi zayıf olmayabilirdi. Ama boşuna mı gelmişti? Bir şeyler yapmalıydı. Klasik hareketini yaptı. Merak ile çenesindeki sinirler arasında bağlantı vardı sanki. Ne zaman bir şey düşünse çenesi kaşınırdı.   Elini tahrişli bölgeye götürdü. Çok geçmeden düşünceler dünyasında Viki gibi zıpladı. Gene bir çözüm bulmuştu. Hem de alternatifli.

İçeri girdiğinde Cem ile sekreterin arasındaki bakışmalara dikkat edecekti. Aralarında bir ilişki sezerse ima edip şantaj yapabilirdi. Yok aralarında bir şey yoksa da bir iş teklifinde bulunacaktı.

Bu yazı 636 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek