İlginç hikayeler arayan adam 7


Aşkı Memnu da Türklere özgü yasak aşk hikayesiydi. Daha sonra filmi çevrilmiş. Halk tarafından oldukça beğenilmişti. Demek ki yengesine göz diken yeğenler, ilgi gelsin de nereden gelirse gelsin diyen bayanlar vardı ülkemizde. “İnsan yengesine göz diker mi alçak Behlül?” diye söylendi.

Demek ki sapıklık dünya üzerinde vardı. Ama Mükremin bunu kendine konduramıyordu. Nedim’e hissettiklerinin gelip geçici olduğunu düşündü.

Nedim ise hiçbir şeyden habersiz makrameden sepet örmeye başlamıştı. Mükremin beynini kemiren düşüncelerden sıyrıldı. Nedim’i yanından uzaklaştırarak duygularına gem vurabilirdi:

-Yav mundar ettin makrameyi! Ben şapka yapacaktım ondan!

Nedim ürkek bir tavşan gibi elini aniden çekti Mükremin ile göz göze geldi. Nedenini bilemeden mahcubiyet hissetti. Oysa yalnızca yardım etmek istemişti. Demek insanoğlu bu kadar nankördü. Hafifçe eğildiği masadan doğruldu. Yalnızca iki kelime mırıldandı:

-Kusura bakma!

Usulca yerine oturdu. Kulaklığını takarak klavyesini gelişigüzel tıkırdatmaya başladı. İnsanoğlu nankördü. Hep nankördü. Neden nankördü? Doğası gereği mi kötü ve çirkindi yoksa toplumun pis bezleriyle durulandığı için mi kirleniyordu?

Kırılmıştı..

Mükremin ise içinde derin bir sızı hissetmişti. Keşke anlatabilseydi gerçekleri. Keşke , ah keşke…

Manzara Türk filmlerini anımsatıyordu. Mükremin olmayacak bir ilişkinin önünü kesmek için arkadaşının kalbini kırmıştı. Neden kalbini kırmıştı? Çünkü bu daha fazla filizlenmemeliydi. O pis şey. Pis duygular. Mükremin kendinden nefret ediyordu. Masum Nedim’i duygularına karıştırmak çok iğrenç bir şeydi.  Belki de düşünce helezonuydu yaşadıkları. Kim bilir belki de Mecnun şizofrendi. Onun için ona Mecnun yani cinlenmiş diyorlardı belki de. Mükremin şizofren olmayı umdu. Bu pislikten onu bir akıl hastalığı kurtarabilirdi.

Aniden düşünceleri durdu. Sanki uçuruma doğru dörtnala giden ve son anda duran at gibi. “Bir dakika, ben bu duyguyu sevmiyorum. Ne belli benim ilgi duyduğum. Belki de sadece yanılsama dedi. Yaşadığı anın rüya olmasını o kadar isterdi ki!

Bir şeyler yapmalıydı. Aklına gıcık olduğu mimar geldi. Evet bu bir şeyleri değiştirebilirdi.

Gül ile Bülbül”Özel”/ İlginç Hikayeler

Bu yazı 563 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek