Koridor serçesi koridor ayısına fark atar


Koridor Serçesi Koridor Ayısına Fark Atar ama nasıl?

Hiç kuş ile ayı yarışır mı?

Koridor inşası faydalı olur ama köprü şeklindeki koridordan geçeceğini ayı nereden bilecek? Veya kuşların bu köprünün üzerinden uçması için trafik levhasını kim koyacak?

Bu köprüden uçmayan kuşlar otoyolu havadan pislettiğinde hangi yetkili ceza kesebilecek ki? Kuş dediğin uçar, kaçar, başka yere, dilediği yere konar.

Ayı nereden bilecek bu köprüden geçmesi gerektiğini? Hep bunu merak eder dururum.

Tabela mı dikilse? İşaret mi konulsa? Ayı gece görür mü? Görüyorsa kedi gözüne gerek yok, ama yol kenarında teşrifatçı kediler yol gösterebilir tabii.

Dikilirse tabelayı nasıl anlayacak ayı? Ayı eğitilmez ki. Ayı oynatılırdı bir zamanlar evet ama bu başka bir konu.

Koridorun çapı ne kadar olacak? Ücretli mi olacak, ücretsiz mi? İnsanlar bu hizmetten kaç lira kazanacak. En önemlisi de borsa etkilenecek mi?

Diyelim ki bir tren geçti oradan ve makinist koridordan anlamayan, ama makineden iyi anlayan biri, bu makinist dağın başında bu yeşil köprüyü görünce ne yapar, ne düşünür, ne yer be içer?

Makinist evine döndüğünde rüyasında bu köprüyü görecek belki de. Salondan oturma odasına çiçek saksılarını bir koridor şeklinde dizecek hatta. Karısı bunun anlamını çözemeyecek, çünkü makinist sabahın köründe karısı mışıl mışıl uyurken yine göreve yollanacak. Doğal yaşamla gündelik yaşam arasında köprü nasıl kurulacak?

Eyüp YÜKSEL

Bu yazı 552 kere okundu.
Etiketler:
absürt hikaye hikayeler
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek