Neticeyi arayan Hatice (2)


Kerem ayrılır gibi, yaptı gereksiz trip atıp zamansız iltifatlar yağdırıyordu. Kararsız Uranyumun gözü dışarıda elektronunu oynayan Kerem’in niyetini Hatice anlamıştı. Fakat Hatice de o kadar saf değildi. Peşin vermek perişanlık getirirdi. Veresiye davranmayı, alçaktan uçup tutulmamayı tercih etti. Kerem’in aklı karıştırdı verecek miydi yoksa vermeyecek miydi? Bekle gör uyguladı.

Hatice’nin istediği de buydu AB kapısında bekleyen Türkiye gibi beklemeliydi Kerem. Hiç umudunu kesmeden ama istediğini de alamadan. Fakat yolu uzundu.  Tıp bitecek de Kerem işe başlayacak da! Nereden  bakarsanız bakın 5-6 sene vardı Hatice’nin istediğini alması için. Kerem’i o kadar oyalayabilecek miydi? Daha şimdiden koklamanın mıncıklamanın kafi gelmediğini ima etmeye başlamıştı Kerem. Anlaşılan Hatice’nin işi zordu.

5. ayda çiftimiz ya tamam ya devam noktasına gelmişti. Kerem netice alamazsa tekmeyi basacaktı. Hatice de netice konusunda ısrarlıydı. En azından söz kesilmeliydi. Gelelim dün akşama…

Dün akşam neticeye Kerem ile ulaşamayacağını iyice anlamıştı. Ama içinden bir ses son kez konuşmasını söyledi Kerem’le. Açık açık konuşmalıydı. Olmayacaksa Hatice’ye adam mı yoktu. Kerem’le buluşma teklif etti. Kerem de ümidini kesmişti Hatice’den. Anlaşılan vermeyecekti.  Bu nedenle buluşmak istemedi. ”Keyfim yok, evde yatıyorum” dedi telefonda.

Hatice buluşmaya kararlıydı. Kerem’in evine gidecek, annesine babasına olan biteni anlatacaktı. Bir nevi rest çekecekti. Anne babası bu işe olmaz derse ilişki zaten biterdi. Oldu bittiye getirmek iyi fikirdi. Eğer evlenmeyecekse vaktini boşa harcamayacaktı bundan sonra. Kerem’in anne babasıyla daha önce tanışmıştı nede olsa. Şimdi de ne kadar ciddi olduğunu söyleyecekti.

Daha önceden bir kere gittiği Kerem’in evini bulmakla güçlük çekmedi. Fakat evde Kerem’den başkası yoktu. Biraz beklese geleceklerdi nasıl olsa. Kerem’in anne babası hafta sonu vakit geçirdikleri Gölbaşı’ndaki evlerindeydi. Bugün gelmeyeceklerdi. Ama Kerem’in bunu söylemeye niyeti yoktu. Hatice saf saf Kereminkileri bekleyedursun, Kerem bombayı patlattı:

-Ayrılsak iyi olacak!

Hatice bunu beklemiyordu. Kerem’i biraz daha oyalamalıydı. En azından ailesi gelene kadar. Keremin menfur niyetini göremeyip ilişkisinin derdine düşmüştü. Bu kadar uğraştıktan sonra son kurşunu kullanmamak olmazdı. Mutlaka Kerem’in ailesini bu işe alet etmeliydi.

DEVAM EDECEK

Bu yazı 618 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek