Nolacak bu kuşların hali diyen yok!


BirdLife International’ın haberine Göre  Kuşlar İklim Değişikliğinden Çok Kötü Etkileniyor. Meramını Anlatamazlar nasıl Yardım Edilecek Onlara, Kim Yardım Edecek Bu Çılgın Dünyada?

Güya hayır yapan insanlar türedi ortalıkta. Zulüm kuşlara da yapılıyor. İnsanlar birbiri ile kavga ederken kuşlara nasıl yardım edecekler. Şekspir’in deyimiyle, “Sorun bu!”.

İngiltere’de bilhassa deniz kuşları ve sukuşları için bir koruma çalışması, gayreti var. Özel Koruma Bölgeleri kısmi de olsa bu kuşların soyunu devam ettirmede bir işe yarıyor.  Gerek İngiltere’deki, gerek Türkiye’deki kuşlara insanoğlu olarak kimbilir ne kadar borçluyuz onların bizlere temin ettiği görünmez faydalardan. Kuşlar ortadan kalkınca insanoğlu kendisinin de yok olduğunu görecek ama çareyi teknolojide, betonda, parada, hatta mühendislik ve tıp tedbirlerinde bulamayacak, iş işten geçmiş olacak ve kıyamet kopacak. Kirli araba gazlarıyla havayı kirleterek kuşları tahammül edilmez sıcak dalgalarına mahkum eden insanlara kuşlar Sırat Köprüsünde yardım etmeyecek.

Eyüp YÜKSEL

Bu yazı 903 kere okundu.
Etiketler:
absürt hikaye öykü
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. yeşim dedi ki:

  çok ilginç bir yazı devamını bekliyorum

 2. sultan dedi ki:

  çevreye duyarlı olmalıyız

 3. serseri dedi ki:

  matrak bir hikaye

 4. veli dedi ki:

  esrarengizlik beni ürpertiyor

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek