Sinirli Eros iş başında


Eros’un bu aralar keyfi hiç yerinde değildi. Ne diye prim üzerine anlaşma yapmıştı ki Zeus’la. Eskiden olsa müşteri bulmakta zorlanmazdı. Ne de olsa eski insanlar aşk insanlarıydı. Aşk yüce bir olguydu onlar için. Aşk için yaşarlar, hep aşkı isterlerdi Zeus’tan.

O zamanlar aşk tanrısı Eros’un işleri açıktı. Aşık olmak isteyen çok olunca Zeus talepleri listeler Eros’a verirdi. Eros işbaşı prim üzerine anlaşmıştı Zeus’la.

Ama şimdi işler değişmişti. İnsanlar aşktan ziyade kaçamak istiyorlardı. Eros duruma fena öfkeleniyordu. Bu insanlar neden aşkı değil de vurup kaçmayı isterlerdi. Aşk gibi güzel bir duyguyu bırakıp bel altına çalışmak aptallıktı ona göre.

Aylık geliri asgari ücretin altına düşen Eros çileden çıktı. “Siz misiniz, aşkı istemeyen ben yapacağımı bilirim” diyerek uzun süredir duvarda asılı yay ve okları kaparak hışımla dışarı çıktı.

İlk hedefi mankenlerdi. Milleti aşktan vazgeçiren bu ölümlülere bir ders vermeyi planlıyordu. Oklarını peşi sıra yollayarak mankenlerin, kel, şişman, hödük, hasılı ne kadar ucube varsa aşık olmalarını sağladı. Bundan sonra mankenler sadece insan artıklarına aşık olacaktı.

Daha sonra gençlere yöneldi. Eskiden en büyük müşterisi liseli üniversiteli gençlerdi. Bunlar birbirine mektup yazar ilanı aşk ederlerdi. Ama gençler de aşkı bırakmış hatta anlamını bile unutmuşlardı. Aşkı yatakta arıyordu yeni nesil. Yine oklarını yollayan, Eros gençleri, iphone’lara, facebook’a, twitter’a aşık etti. Böylece asla aşık olamayacaklar, sosyal medya zombisine dönüşeceklerdi.

Daha sonra aşkın konusu kadınlara yöneldi Eros. ”Asıl suçlu sizsiniz”dedi Eros. Eski kadınlar bakışlarıyla, tavırlarıyla insanları kendilerine aşık ederlerdi. Şimdikiler ise kabadayılardan bile daha cesur yürüyorlardı yollarda. Çirkeflik, çığırtkanlık kariyer basamaklarını tırmanmak için vazgeçemediği unsurlar olmuştu kadınların. Başarı için ortaya koymayacağı feda etmeyeceği bir değer yoktu bu kadınların. Gerekirse bedenlerini bile ortaya koyar, hödüklere cilve yaparlardı. Eskiden romantizm sembolü olan kadınlar gargamel gibi başarı için her şeyi yapıyorlardı artık.

Son okunu çıkardı Eros. “Sizi öyle bir belaya aşık edeceğim ki sürüm sürüm sürüneceksiniz!”

Son okuyla kadınları kozmetik kataloğuna aşık etti Eros. Bundan sonra sürekli kozmetikle yaşama lanetine uğramışlardı. Kendilerini çirkinleştirecek hatta kanser edecek kimyasalları aşkla süreceklerdi en hassas ve güzel yerlerine. Sürüm sürüm sürüneceklerdi!

Bu yazı 659 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek