Temelin hesap hatası


İnşaat fakültesinden mezun olan Temel hemen müteahhit olan dayısının yanında çalışmaya başlar. Dayısı ilkokul mezunudur ve tecrübelerine göre inşaat yapmaktadır.

Temel ise hesap kitap yapar. Temel’e göre her şey hesaplı yapılmalı, bütün olayların raporu tutulmalıydı. Yeni mezun Temel kendini göstermek için hafta sonları bile inşaata gitmektedir.

Fakat son gidişinde hastanelik olur.

Dayısı merak etmiştir. İnşaatta tek kişi olan Temel bu kadar kırığa sahip olmayı nasıl başarmıştır? Çünkü inşaatın tepesinden atlasa bile bu kadar hasar olmaması gerekiyormuş.

Temel’de alçılı eliyle olay raporunu yazmış:

Cumartesi günü inşaata gittiğim zaman beşinci katta 300 kilo olarak tahmin ettiğim tuğla fazlalığı vardı. Dayıcığımın tuğlaları ziyan olmasın diye tuğlaları aşağıya indireyim dedim.

Hemen beşinci kattan aşağıya inip bir tane varil buldum. Varile urgan bağlayıp beşinci kata çıktım. Beşinci kattaki çıkrığa urganı bağlayıp aşağıya sarkıttım. Tuğlaları varile doldurdum. Tekrar aşağı inip bağladığım urganı çözdüm. Urganın ucundan asılıp tuğla varilini aşağıya indirecektim. Urganı çözünce kendimi hava da buldum. Tuğla varilinin 300 kilo benim 75 kilo olduğumu unutmuşum. Varil benden ağır olduğu için hızla aşağı inmeye, bende yukarı çıkmaya başladım.

Yukarı çıkarken varille çarpıştım. Çarpışma esnasında sağ kaburgalarım kırıldı. Varilin aşağıya düşmesiyle beşinci kattaki çıkrığa hızla çarptım. Bu sefer de parmaklarım kırıldı. Aşağıya düşen varilin dibi çıkınca içindeki tuğlalar boşaldı. Varil hafifleyince ben aşağı düşmeye, varil yukarı çıkmaya başladı. Yolda gene çarpıştık. Bu sefer de sol kaval kemiğim kırıldı. Sonunda can acısıyla urganı bıraktım, yere düşünce kalça kemiğim kırıldı.

Her şey bitti zannederken urganı bıraktığım için varil de kafama düştü. Sanırım kafatasım da o esnada kırıldı.

Bu yazı 812 kere okundu.
Etiketler:
hikaye hikayeler komik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

ibrahim saraçoğlu kürleri evden eve nakliyat Simyacı özet kısa ve öz Hikaye haritası ne demek