İbretlik Hikayeler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İlginç Hikayeler
  4. »
  5. Erdem’in ilginç hikayesi 2

Erdem’in ilginç hikayesi 2

hikaye oku hikaye oku -
1522 0

Öte yandan Erdem bir süre sonra sevdiği kızı elde etmişti. Ama sevinememişti. Çünkü kız yolluydu. Erdem kendine kızdı bozuk biriyle namuslu birinin farkını anlayamadı diye. Gerçi kendine kızmakta haksızdı bu sefer. Çünkü bozuklar da mini etek giyiyordu namuslular da,  bozuklar da cilveliydi, namuslular da. O kadar benzerlik vardı ki kadınlar arasında aradaki tek farkı nasıl bulacaktı Erdem. Bir süredir peşine takıldığı sonunda elde ettiği kız meğerse iki hoş söze karşılık erkeğini mutlu edebilecek gönle sahipti. Erdem bir yosma için bu kadar uzun süre çaba gösterdiği için kendine kızdı. Hiç uğraşmayıp barda iki birayla gönlü yapılabilecek birine gönlünü kaptırmak ne kadar da aptalcaydı. Aslında Nergis iyi kızdı, biraz da namuslu olsaydı Erdem onunla hayatı paylaşmakta tereddüt etmezdi.  Lakin Nergis’in yattığı erkeklerin sayısı düzineyi geçmişti. Erdemde de bu denli geniş mide yoktu. Halbuki sevmişti Nergis’i. Hatta çok sevmişti. Ama onunla yuva kuramazdı.

Erdem yılmadı. Yükselmek için torpil, evlenmek için hatun aradı. Hatun konusunda bir sorun yoktu. Memlekette hatundan bol bir şey yoktu. Ama Zeliha gibisi yoktu. Erdem bu sefer gönlünü iş arkadaşı Zeliha’ya kaptırmıştı. Bu sefer araştırdı. Zeliha o…pu falan değildi gayet iyi aile kızıydı. Ahlaken de iyiydi. Ondan iyi eş olurdu. Ama Erdem’in hayalleri hep kırpık kalacaktı ya, bu seferki de öyleydi. Erdem kıza abayı yakmıştı ama kızın abası sönüktü.

Ah biraz zengin olsaydı yada sağlam bir ünvanı olsaydı. Şöyle “Kule Amiri” gibi mesela. O zaman Zeliha’yı etkileyebilirdi. Bu meselede iş ve aşk bir araya gelmişti. Bunun tek yolu da kule amiri olmaktı. Kule amiri olmanın yolu da torpilden geçiyordu.

Erdem CUK Partisine bir daha kızdı. Bir süre acaba yandaş olsam mı ki acaba diye düşündü. Ama artık çok geçti. Yandaşlar ile yoldaşların yolu çoktan ayrılmıştı. Düşünüyor düşünüyor çare bulamıyordu. En iyisi propaganda yapıp CUK Partisini iktidardan indirmekti. Çevresindekilere çıtlattı. Ama herkes safını çoktan tutmuştu. Yahu ne zaman iktidardan inecekti bu CUK Partisi ?

DEVAM EDECEK….

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir